O AUTOROVI

Jmenuji se Jan Kobzáň. Narodil jsem se 14. září roku 1958 a dlouhá léta jsem trávil v Praze, zejména kvůli práci kriminalisty. Práce to byla skvělá, ale také velmi náročná, a tak jsem se v roce 2015 rozhodl odejít do důchodu. To se ukázalo jako velmi dobrý krok, neboť jsem se mohl naplno věnovat koníčkům, které doposud přeci jen trochu brzdila má práce. V současnosti bydlím ve vsi u Kolína, kde nedám dopustit na klid a pohodu.

Mým největším koníčkem je v současnosti fotografování, a to zejména ploché dráhy a hokeje, kde jsem hrdým fanouškem týmu SC Kolínští Kozlové. Také velmi rád cestuji a na cestách se snažím pořizovat zajímavé a originální fotografie. Protože velmi tíhnu právě k plochodrážním závodům, které mi často zaberou celý volný den, zaměření se na jinou oblast focení zatím nerozšiřuji.

Mým pracovním nástrojem je digitální zrcadlovka Nikon, typ D7200 a Nikon D500 s několika výměnnými objektivy a příslušenstvím. Na ploché dráze může často docházet ke kontaktu s létajícími kamínky či jinými předměty z dráhy, proto považuji za nutné mít ochranný filtr, neoprenový obal a jiné vychytávky, které chrání můj fotoaparát před poškozením. Přesto se občasným čištěním zařízení nevyhnu, a to zřejmě častěji, než fotografové, kteří fotí v klidnějším a méně prašném prostředí.

V případě, že Vás některá z fotografií na těchto webových stránkách zaujme a chcete ji použít pro osobní i veřejné potřeby, prosím, kontaktujte mě, určitě se na spolupráci domluvíme. Prosím vždy o uvedení autora a popřípadě informaci, kde se fotografie objeví. Nemám problém se vkládáním mých fotografií na sociální sítě, webové stránky aj., vždy ale trvám na respektování autorských práv. V minulosti jsem měl bohužel s tímto špatnou zkušenost a byl jsem nucen na své fotografie vkládat, ne příliš líbivý, vodoznak.

 

Jan Jack Kobzáň

sendr.jk@seznam.cz
https://www.facebook.com/jan.kobzan.1